Telefon+48 510 890 603 Kryspinów 290
Telefon+48 510 894 512 Balice ul. Uśmiechu

Emailbiuro@parkingbalice24.pl Kryspinów 290
Emailbiuro@parkingbalicelot24.pl Balice ul. Uśmiechu

Co zrobić z samochodem przed wylotem?Planowanie urlopu to czynność zajmująca zwykle kilka miesięcy. Odpowiedzi na pytania - gdzie, kiedy i w jaki sposób dotrzeć do wymarzonego celu podróży - znane są już na samym początku tego procesu. Często zapomina się jednak o tych bardziej drobiazgowych kwestiach. Jedną z nich jest pozostawienie swojego samochodu na czas pobytu na wakacjach. Auto można zostawić pod domem bądź wybrać parking strzeżony, która opcja jest najlepsza?

Zostawienie samochodu pod domem

Najprostszym rozwiązaniem powyższego problemu wydaje się pozostawienie prywatnego auta pod domem. Na ogół wychodzimy z założenia, że sąsiedzi, rodzina lub przyjaciele zaangażują się w pilnowanie auta. Nie zawsze jednak ich działania mogą być skuteczne, gdyż złodzieje czyhają zwykle w nocy. Statystyki są w tym przypadku nieubłagane, gdyż najwięcej kradzieży w mieszkaniach przypada na okres wakacyjny, a pozostawiony przez pewien czas, w tym samym miejscu samochód może zwabić potencjalnego złodzieja.

Jaki parking strzeżony wybrać?

W centrach wielkich miast znajduje się sporo parkingów strzeżonych. Pozostawienie tam auta jest rozwiązaniem lepszym dla jego mieszkańców, choć zapewne nie najwygodniejszym. Przesiadka z jednego samochodu, do drugiego jest znacznie bardziej męcząca. W tej sytuacji warto skorzystać z usług parkingu strzeżonego znajdującego się niedaleko lotniska. To rozwiązanie nie tylko wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne. Tego typu usługi oferowane są zarówno do osób prywatnych, jak i do podmiotów gospodarczych. Ceny oferowane przez parking przy lotnisku są znacznie niższe od tych, które proponuje ten znajdujący się w centrum miasta. Dwutygodniowy postój samochodu na śródmieściu to koszt nawet kilkuset złotych, natomiast w tym samym czasie, wydatek na parking przy lotnisku wynosi niecałe sto złotych.

Najłatwiejsze rozwiązanie nie zawsze są skuteczne, dlatego przy podejmowaniu decyzji warto zastanowić się dwa razy. Wylatując na dłuższe lub krótsze wakacje najlepiej jest pozostawić swój prywatny samochód na parkingu, który znajduje się przy lotnisku. Dzięki temu nie będziesz musiał się martwić o los auta pozostawionego pod domem oraz swojego portfela.


Wróć do bloga