|  | 

Felietony

Nepal wycieczka

Najpopularniejsze destynacje podróżnicze w 2022 roku
Kto raz zasmakował podróżowania, raczej już na zawsze pozostaje wierny temu sposobowi spędzania wolnego czasu. Wielu ludzi wciąż decyduje się na spędzenie urlopu w zaciszu własnego domu, ale ci, którzy chcą poznać kulturę innych krajów, wybierają się na wakacje za granicę. Które destynacje cieszą się w tym roku największym powodzeniem?

Kraje skandynawskie

Wśród nich na pierwszym miejscu króluje Norwegia. Wciąż przyciąga rzesze turystów, a to za sprawą zapierających dech w piersi fiordów. Popularnym celem podróży jest również Islandia. Wyspa, która liczy zaledwie ponad 300 tysięcy mieszkańców zachwyca bogactwem krajobrazów. Można zobaczyć tu nie tylko wodospady i wulkany, ale także gejzery, groty skalne, źródła termalne.

Nepal

Na liście najchętniej odwiedzanych krajów wysoko plasuje się Nepal. Państwo położone w Azji Południowej słynie z różnorodnej flory i fauny, a jego stolica Katmandu z licznymi zabytkami, z Durbar Square na czele to obowiązkowy punkt do zwiedzania. Nepal wycieczka cieszy się dużym powodzeniem zwłaszcza wśród młodych ludzi.

Poza wymienionymi wyżej krajami chętnie odwiedzanymi destynacjami są w tym sezonie Wyspy Cooka i Słowenia.

nepal-wycieczka

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Trekking w himalajach

    Trekking w himalajach

    Himalaje – dach naszego świata Himalaje to niewątpliwie najwyższe góry naszego świata. Ich najwyższy szczyt – Mount Everest mierzy aż 8849 m.n.p.m! To tak niewyobrażalnie wiele porównując to do naszych pięknych Tatr, których najwyższy szczyt – Rysy mierzy zaledwie 2499 m.n.p.m. Co roku wielu himalaistów wybiera się w najwyższe góry świata. Nawet nasi rodacy wiele

  • Wycieczka do Lwowa

    Wycieczka do Lwowa

    Wycieczka do Lwowa dla każdego Wiele osób zastanawia się w jakim kierunku rozpocząć swoją podróż na wakacje. Niektórzy marzą o długim pobycie nad morzem, gdzie nie brakuje pięknych widoków, plaży, a także ciągłego dostępu do wody. Inni zaś pragną spędzić swój urlop aktywnie, wyruszając w góry, aby zdobyć wiele szczytów. Jednakże nie brakuje też osób,