|  | 

Podróże i Transport

Turystyka biznesowa

Turystyka biznesowa

Turystyka to nie tylko wypoczynek i rekreacja poza miejscem zamieszkania, ale również wszelkie przemieszczanie się osób poza miejsce stałego zamieszkania, na czas nie dłuższy niż 12 miesięcy. Takie rozumienie zjawiska pozwala dostrzec to, że podróże w interesach, spotkania handlowe to także turystyka, powszechnie określona jako turystyka biznesowa, która znacząco wpływa na rozwój gospodarczy regionu.

Turystyka biznesowa rozwija się najbardziej wokół centrów gospodarczo-społecznych regionu, a także na obszarach atrakcyjnych i predestynowanych do pełnienia funkcji usługowej dla sfery biznesu ze względu na rozwiniętą bazę gastronomiczno-noclegową oraz możliwości szybkiego dotarcia. W turystyce biznesowej ważne są ogólne warunki ekonomiczne i koniunktura gospodarcza. Intensywność podróży w interesach podlega mniejszym wahaniom pod wpływem klimatu niż inne podróże turystyczne.

Najistotniejsze korzyści tego produktu to posiadane zasoby bazy noclegowej, obiektów wystawowych, konferencyjnych, ale również doświadczony w obsłudze turysty biznesowego personel stanowią najistotniejsze mocne strony produktu. Sukces turystyki biznesowej jest ściśle związany z większym zaangażowaniem władz samorządowych na rzecz rozwoju przyjazdowej turystyki biznesowej, co przełożyć się może na wzrost zatrudnienia i poziomu życia mieszkańców województwa śląskiego. Ten rodzaj turystyki rozwija się głównie wokół centrów gospodarczo-społecznych regionu oraz na obszarach atrakcyjnych i predestynowanych do pełnienia funkcji usługowej dla sfery biznesu ze względu na rozwiniętą bazę gastronomiczno-noclegową oraz możliwości szybkiego dotarcia . Uczestnicy turystyki biznesowej są szczególnie wymagający jeśli chodzi o bazę noclegową, wygodę i wyposażenie jakie oferują polskie hotele i apartamenty Poznań, Wrocław czy Warszawa to tylko niektóre, dobrze zaopatrzone miasta nastawione na turystykę biznesową. Apartamenty w Poznaniu czy Krakowie należą do jednych z najlepiej wyposażonych i komfortowych miejsc, a ceny często nie przewyższają cen hotelowych, zważywszy na to, że taki obiekt najczęściej wyposażony jest w aneks kuchenny, co jest dodatkowym atutem. Mniejsze miejscowości, takie jak uzdrowiska również rozwijają się w tym sektorze turystyki, jak na przykład znana z corocznego Forum Ekonomicznego Krynica- Zdrój położona w Beskidzie Sądeckim. Miejscowość ta poszczycić się może bogatą ofertą prestiżowych hotelów i tanich kwater prywatnych. Te drugie jednak nastawione są na przeciętnego turystę z mniejszym budżetem. Turystyka biznesowa to szansa dla wielu atrakcyjnych miejscowości, ale aby mogła ona zaistnieć, należy zadbać o promocję danej miejscowości w tradycyjnych mediach oraz w internecie.

turystyka-biznesowa

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Spacer ulicami Zakopanego

    Spacer ulicami Zakopanego

    Zakopane to najpopularniejsza górska miejscowość, która przyciąga do siebie co roku rzesze turystów. Odwiedzając Zakopane nie sposób nie odwiedzić Krupówek. Ulica Krupówki porównywana często do Moniciaka w Sopocie, to najbardziej znana i najczęściej odwiedzana przez turystów ulica miasta. Powstała ona w XIX wieku kiedy łączyła ul. Kościeliską z Kuźnicami i liczy sobie 1100 m i

  • Czynniki wpływające na rozwój współczesnej turystyki

    Czynniki wpływające na rozwój współczesnej turystyki

    Czynniki wpływające na rozwój współczesnej turystyki Każdy z nas wie, że cywilizacja przemysłowa i zapotrzebowanie na turystykę są ze sobą nierozerwalnie związane. Dla turystyki wśród konsekwencji cywilizacji przemysłowej można wskazać wzrost możliwości podróżowania w wyniku rozwoju transportu indywidualnego i zbiorowego, zwiększającą się rolę środków masowego przekazu oraz wzrost poziomu wykształcenia ludności i przemieszczania się związanego